tosainulove.pl

tosainulove.pl

Zamek w Pieskowej Skale

Zamek w Pieskowej Skale

Zamek w Pieskowej Skale

Na lewo od wejścia usytuowano stylową kawiarnię „Zamkowa”, z której tarasu rozciąga się malowniczy widok na Dolinę Prądnika i zamek. Następnie z bramy wejściowej, kierując się na obszerny dziedziniec zewnętrzny można obserwować liczne elementy tworzące wielowiekową historię, legendę i nastrój zamku.wynajem długoterminowy samochodów luksusowych Należą do nich: gotycka baszta z wapienia jurajskiego z XV w., w której na dziesięciu poziomach rozmieszczono 57 otworów strzelniczych i wieża zegarowa. Poniżej dziedzińca zewnętrznego znajduje się ogród włoski z bukszpanowymi żywopłotami. W dalszej części zamku podziwiać można doskonale zachowany piec chlebowy mieszczący się w dolnej części XIV-wiecznej baszty.

Wokół dziedzińca arkadowego o kształcie trapezu na poziomie dwóch wyższych kondygnacji ciągną się filarowo-arkadowe krużganki, w których w tzw. trójkątach sferycznych znajduje się 21 maszkaronów (stylizowane głowy ludzkie i zwierzęce), wywodzące się ze sztuki niderlandzkiej. Na poziomie I piętra do muru przylega Skała Dorotki adwokatsprawykarne.pl, na której zbudowano już po wojnie, drewnianą altanę.

Z krużganków II piętra prowadzi wejście do kaplicy św. Michała. Ponadto na I i II piętrze zamku w czterech salach ekspozycyjnych usytuowano muzeum sztuki europejskiej.

Artykuł napisany przez: